İŞAD Yönetim Kurulu Başkanı Mamülcü, yine bir seçim arifesi ve yine öncesinde gelen klasik popülizm anlayışı olduğunu kaydetti.

Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği (İŞAD) Yönetim Kurulu Başkanı Enver Mamülcü, yine bir seçim arifesi ve yine öncesinde gelen klasik popülizm anlayışı olduğuna dikkat çekerek, “Sınır tanımayan bir akıl tutulması, bununla gelen halkın iradesine karşı yapılan haksızlık ve hiçe sayma anlayışı” ifadelerini kullandı.

Ülkede mali sıkıntıların çok üst düzeyde olduğunun aşikar olduğunu nedenlerinin de kötü yönetim ve israf olduğunu vurgulayan Mamülcü, “Özellikle kamu israfı ve bununla gelen verimsizlik, peki bu yapılan kaosun maliyeti kime?

Tabi öncelikle çok zor şartlarda geçimini sağlayan özel sektör, bununla birlikte birçok haksızlığa ve adaletsizliğe uğrayan iş gücümüz” dedi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Enver Mamülcü, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Dünya büyük bir krizde boğuşurken hiç bir şey olmamış gibi halen daha üç maymunu oynayan siyasiler. Süreç içerisinde atılan adımların yetersizliği ve dirayetsizliği söz konusu iken, daha fazla kamu yükü bindirme ve daha fazla israf yapma peşinde, siyasi rant sağlama uğruna aç kalan vatandaşların hakkını bu tür insafsızca harcama pişkinliğini göstererek, bir daha gerçek anlamda devlet üretkenliği ve mantığından uzak hareket etmektedirler.

Ülkemizde elzem olarak sağlık alanında tedbirler almak gerekirken, çok gereksiz yerlere istihdam yapmaları, tüm özel sektör camiasında bir kez daha tepkilere neden olmuştur.

Büyük bir sıkıntı içerisinde olan maliyenin bu denli zarara uğratılması bu süreçte mantıksız ve halkın iradesine saygısızlıktır.

Ülkemize acil ihtiyacı olan, özellikle sağlık alanında yer alacak ve mevcutlarında potansiyelini artıracak çalışmalarda bulunması gerekliliğini bir kez daha hatırlatır, popülizmden uzak akılcı yaklaşımda yer alacak adımları Hükümet edenlerden bekleriz.