Yönetim Kurulu

Enver Mamülcü

1978 Yılında Lefkoşa Doğumlu olarak ilk orta eğitimi tamamladıktan sonra, lise eğitimi ticaret lisesi muhasebe bölümünde tamamladı. Üniversite eğitimini Lefke Avrupa Üniversitesi İdari ve iktisadi bilimler fakültesinde işletme bölümünde tamamlayarak mezun oldu.

Üniversite yıllarında Akdeniz Rüzgarı Birliği Kurucu yönetim kurulunda yer alarak işleyişinde birçok çevre projelerinde yönetici ve sahada yer aldı. Ayrıca aynı yıllarda İşletme kulübü başkanlığını 2 yıl sürdürerek birçok konferans, panel organizasyonu ve çalıştaylar düzenleyerek okul tanıtımı ve değer çizgisinde yol kat etmeye yönelik çalışmalarda yer aldı.

Mezuniyetinden sonra Turkcell’de telekom hizmetlerinin yer aldığı birimlerde satış ve pazarlama koordinatörü olarak 4 yıl hizmet verdikten sonra, ata mesleği olan Unlu Mamüller ve pastacılık alanında faaliyet gösteren Mamülcüoğlu işletmelerinde direktörlük görevi üstlendi ve halen mamülcüoğlu markasının 3. Kuşak işletmecisi olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

2007 yılında o zamanki ismi Kıbrıs Türk İş Adamları Derneği olan dernekçilik faaliyetlerinde bir çok kademelerde ve kurullarda görev aldı. Yürüttüğü sivil toplum örgütcülüğü işleyişi ile uzun süre yönetim kurulunda görev aldı ve ardından Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği Olarak İsmi değişen kurumda yönetim kurulu başkanlığını 2 yıldır sürdürmektedir. Aynı zamanda birçok sivil toplum örgütlerinde yöneticilik yaparak sorumluluk üstlenmekten kaçmamaktadır. 1 yıldır sürdürdüğü 20 Temmuz Fen Lisesi Okul Aile Birliği Başkanlığına da devam etmektedir. Enver Mamülcü, Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Levent Özerdağ

Direktör

Kıbinvest Gayrımenkul Yatırım Ltd.

Nisan 2013-Halen devam etmekte Lefkoşa – Kıbrıs

Firma kurucu ortağı. Şirket bünyesindeki Doğa Park AVM’nin işletmesi ve yönetimi. Segafredo Zanetti Espresso franchise markasının Kuzey Kıbrıs yatırımı ve işletmesi.

 

Kıdemli Danışman/Ortak

Kilda Consultans

Nisan 2013-Halen devam etmekte İstanbul-Londra-Varşova-Kıbrıs

Şirketlere vizyon belirleme ile uzun dönem hedefleri ve verimlilik artırıcı hedeflerini göz onüne alarak şirket stratejeleri geliştime konusunda uzmanlaşmıştır. Şirket gelişim ve değişimlerine odaklanarak stratejik değişim sürecinde araştırma ve geliştirme konularında destek verme alanında çalışmıştır. İşletmenin performansını artırarak müşterilere öncelikle iş yapma süreçleri ve değer artırıcı yönetemler konusunda destek olma konusunda çalışmalarda bulunmuştur. Küresel pazarda en önemli konuların başında sürdürülebilir büyüme ve karlılığı arttırma hususlarında müşterilere danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

– Strateji, Sistem ve Program Geliştirme, Entegrasyon Yönetimi ve KPI değerlendirme

– Pazar analizi, Hedef belirlerleme, Benchmarking, Senaryo geliştime ve takip edilmesi

– Performans ve şirket büyüme stratejeleri belirleme ve ölçümleyip değerlendirilmesi

– Müşteri pörtföyünü belirleme, müşteri değerlendirilmesi, müşteri hizmetleri odaklı çalışma ve müşteri sadakat programı(Loyalty Program) geliştirme

– Şirketler arası birleşme ve satın alma(M&A) stratejileri geliştirme, pazar belirleme ve hedef izleme. Satınalma öncesi Due-Dilligence desteği

– Strateji izleme, KPI geliştirmek ve sistematik uygulanması

– Dağıtım kanalları geliştirme, fiyat politikaları geliştirme, ürün geliştirme, Segmentation &  marka değeri yaratma

– Satın alma ve üretim, Supply Chain Optimizasyonu, rekabetçi Benchmarking ve kapasite geliştirme

– PMI planlaması ve uygulaması, Liderlik geliştirme, Sinerji tanımlama ve uygulama Desteği. Şirket ve şirket içi ünitelere, Pörtföy Yönetimi, Stratejik Visyon, Misyon ve Değer Geliştirme ve proseslerin geliştirilmesi

 

Genel Müdür(CEO)

SMYK Çocuk Giyim Oyuncak ve Aks. Ltd. Şti.

Şubat 2008-Nisan 2013, İstanbul-Türkiye

2008’de Start-up olarak yurtdışından yetkilendirilerek kurduğum uluslararası perakende  şirketinin, kuruluşundan itibaren tüm yönetimsel konulardan sorumlu olarak 5 yıl boyunca yönetimi, büyütülmesi ve başka bir yabancı fon şirketine satılana tüm aşamalarında Türkiye’deki operasyonlarından sorumlu Genel Müdür olarak görev yaptım.

Şirketin tüm ciro, karlılık ve finansal planlar dahilinde geliştirmek ve bu yönde stratejik planlar yürüterek şirketi İstanbul, Ankara ve Bursa olmak üzere Türkiye çapında büyütmek.

 

Şirket Ortağı

Flower Ith.-Ihr. Ltd.

2004-2019 Lefkoşa-Kıbrıs

Perakende sektöründe faaliyet gösteren giyim, ayakkabı ve aksesuar markalarının temsilcisi firmanın kurucu ortağı. Firma bünyesinde franchise aldığı İspanyol Markasını bulundurmanın yanında, kendi tasarlayıp ürettirdiği veya hazır satın alarak ithal ettiği Ayakkabı, tekstil ve aksesuar ürünlerini perakende olarak satışını 15 yıldan bu yana yapmaktadır.

 

Bölge/Ülke Satış Müdürü

Sandvik End. Mam. San. Tic. Ltd.

2000-2004 İstanbul-Türkiye

İsveç kökenli 140 yıllık dünya çelik devi olan Sandvik dünyanın 130 ülkesinde kendi ofisleri kanalı ile üretmiş olduğu çelik, özel çelik ve paslanmaz çelikten ürünlerinin pazarlamasını yapmaktadır. Orada çalışmış olduğum dönemde Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerde bölge satış müdürü olarak görev yaptım.

Müşterilerimiz arasında Türkiye ve bölgedeki tüm rafineri, petrokimya, gübre, kağıt, kimya ve enerji santralleri bulunmaktaydı.

Satış ve pazarlamanın yanında görevlerim arasında yıllık forecast, bütçe, satış raporları ve aktivite planları hazırlamak bulunuyordu.

 

EĞİTİM

– Doğu Akdeniz Üniversitesi, MBA, 1990-1991

– Philadelphia Universitesi, M.Sc, Tekstil Mühendisi, 1982-1986

  • 2 yıl boyunca öğrenci derneği başkanı
  • Radyo istasyonunda DJ

Türk Maarif Koleji, Matematik-Fen, 1976-1981

Yabancı Diller :

İngilizce :  Çok iyi derecede             Japonca : Orta derecede

Metin Yılgın

İŞAD YÖNETİM KURULU ÜYESİ – Genel Sekreter

1981 yılında ALMANYA da dünyaya geldi. Ailesinin yaşamlarını TÜRKİYE’ de sürdürme kararı neticesinde öğrenim hayatını burada tamamladı.

2004 yılında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesinde yükseköğrenimini tamamlayarak mezun oldu.

Askerlik görevi öncesinde pet sektöründe Sorumlu Veteriner Hekim olarak görev aldı. Daha sonra Gıda alanında Et ve et ürünleri sektöründe sorumlu yöneticilik ve P & G Veteriner ürünleri satış pazarlama alanında Avrupa bölge sorumlusu olarak iş yaşamında başarılı bir ivme yakalamıştır. Veteriner Hekimlik sektöründe dünya lideri Dechra firmasının Türkiye distribütörlüğünde Satış pazarlama müdürü olarak görevini sürdürürken pet sektöründe klinik ve pet çiftliği kurulumuna yatırım yaparak ticaret yaşamını başka bir boyuta taşımıştır. Başarılı bir iş yaşamının içinde meslek hayatına katkı koyabilmek ve öncü projeleri hayata geçirmek üzere İstanbul Veteriner Hekimler Birliği Yönetim kurulunda görevler aldı.

Yenilikçi ve üretimin gücüne inanan yapısı sayesinde yapmış olduğu yatırımın reklam kolu birçok kurumsal firmanın marka yüzü olmuştur, olmaktadır. Halen Demo Ajans markası ile KKTC markalarının kurumsal yapılarına ulaşmalarına ve dijitalleşme süreçlerine yön vererek reklam sektöründe ki faaliyetlerine devam ederken, Inovatürk markası ile yeşil ve dijital ada kavramını kendine ilke edinerek gelecek nesillere yaşanılası bir dünya bırakmak ve geleceğe yön vermek için yinelenebilir enerji sektörüne yatırımlarına başlamış bulunmaktadır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ekonomisine ve iş dünyasına katkı koyabilmek, iş dünyasını yenilikçi projeler ile uluslararası platforma taşımak amacı ile İŞAD yönetim kurulu üyesi olarak 2019 yılında göreve başlamış. 2020 Ocak ayından itibaren İŞAD Genel Sekreteri olarak görevine halen devam etmektedir.

İŞAD ın yanı sıra Türk Dili konuşan devletler arasındaki kapsamlı iş birliğini daha da derinleştirme farkındalığını oluşturmak amacıyla Türk Devletleri Teşkilatı Derneği’ nin, aynı sebepler ile vatanın ayrılmaz parçası olan denizlerimize, denizlerdeki haklarımıza sahip çıkmak, ekonomik getirisinden faydalanılmasını sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla, Kıbrıs Türk Mavi Vatan Derneği’nin de Kurucu Üyeliklerini üstlenmiştir.

2021 yılı Ocak ayında devir aldığı Alayköy Organize Sanayi Bölgesi İş İnsanları Derneği Başkanlık görevini de halen yürütmektedir.

2022 yılından Müsiad Yönetim Kurulu üyeliği ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ak Parti Temsilciliği Başkan yardımcılığı görevlerini de halen yürütmekte olan METİN YILGIN, Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Cihangir Özyer

 

Mimar İŞAD-Yönetim Kurulu Üyesi

Yatırım ve teşvikler komisyonu üyesi

Sahip Olduğu Firmalar

OS Design Ltd- ArtCon Yapı (İnşaat-Gayrimenkul Yatırım)-Direktör.

NestCon Ltd-(Emlak-Yatırım)-Direktör.

LogiCon Mimarlık (Mimarlık-Yapı Denetim-Müşavirlik)-Direktör.

Merkez: Gündüz Tezel Sokak no:11 Köşklüçiftlik-Lefkoşa-0.542.8879232

Kısa Özgeçmiş:

1974-Trabzon’da Doğdu. 1998 yılında NEU-Mimarlık fakültesinden mezun oldu. Ankara’ Bir süre özel şirkette proje müdürü olarak görev yaptı 2000 yılında Arsiyan İnşaat Ltd. Ulusal Mimarlık Ltd ve YK Yapı denetim Ltd. Kurdu. Ankara merkezli Yurt içinde yüzlerce Konut, Sanayi tesisi, Kamu yapıları ve Kent mobilyalarına imza attı. Yurt dışında yedi farklı ülkede (Rusya, BosnaHersek, Ukrayna, Moldova, Azerbaycan, Irak, Suriye) proje restorasyon, müşavirlik ve inşaat işleri yaptı. 2008 yılından itibaren tüm yatırım larını KKTC ye kaydırma kararı aldı. Halen Ankara merkezli proje ve müşavirlik şirketi Oylum Mimarlık Ltd ve Ukrayna Merkezli Hermes Construction Ltd de ortaklıkları devam etmektedir.

Üye Olduğu Kuruluşlar:

Ankara Mimarlar Odası.

KKTC Mimarlar Odası.

Ankara Ticaret Odası.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası.

Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği.

Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği.

Türk Ukrayna İş Adamları Derneği.

Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği.

Yabancı Diller:

İngilizce, Rusça