Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği dün yaptığı etkinlikte Kıbrıs’ta mülkiyet sorunu ve maliyetlerinin finansmanı, Maraş ve Doğu Akdeniz’de ekonomi politikalarını içeren bir dizi etkinlik düzenledi.

Etkinlik Sunumunu Prof. Dr. Vedat Yorucu gerçekleştirirken organizeye davetli olarak Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği Yüksek İstişare Konseyi Üyeleri Katıldı. Katılımcılar arasında Eski Ekonomi Ve Enerji Bakanı Özdil Nami’nin de katılması Güney Kıbrıs Yönetimi VE Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında müzakere sürecinin dünü bugünü ve yarını arasında yorumlarda bulundu.

Organizasyonda İŞAD Yönetim Kurulunun kurgusu içende yer aldığı projeler değerlendirildi Yüksek İstişare Konseyi İŞAD Eski başkanların yer aldığı bir konsey oluşu geçmişten bugüne yapılan faaliyetleri ve tecrübeler paylaşıldı ve yapılacak projeler için birliktelik kararları alındı. Organizasyonun sonunda sunumu gerçekleştiren yüksek katkısından dolayı İŞAD Yönetim Kurulu Başkanı Enver Mamülcü Prof. Dr. Vedat Yorucu ve Yüksek İstişare Konseyi Üyelerine birer Teşekkür Belgesi takdim etti.

Kaynak: http://www.kibrispostasi.com/c35-KIBRIS_HABERLERI/n292095-isad-ekonomi-politikalari-uzerine-bir-dizi-etkinlik-duzenled