Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği (İŞAD) haftalık bilgilendirme toplantıları çerçevesinde Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu’yu ağırladı

Ülkemizde hızla yaygınlaşan madde kullanımı ile ilgili bilgiler veren Karaokçu, uyuşturucunun toplumun en büyük düşmanlarından bir olduğunu ileri sürerek konuyla ilgili rakamlar verdi.

Karaokçu madde bağımlılığı ile mücadele konusunda toplum olarak farkındalık yaratılmasının altını çizerek, bu konuda neler yapılabileceği noktasında bilgiler verdi.

Ülkemizde bu maddelere bağımlı olan vatandaşlarımıza ve özellikle gençlerimize yönelik bir rehabilitasyon merkezinin öneminin ivedi olduğuna dikkat çeken Karaokçu, toplumun bilinçlenmesi ve bu kötü illetten gençlerimizin uzak durması için bir an önce harekete geçilmesinin şart olduğunu ifade etti.

Karaokçu, iş insanlarına büyük görevler düştüğüne işaret ederek, bu konuda istişareye etmeye hazır olduklarını belirtti.

Kaynak: http://www.kibrispostasi.com/c35-KIBRIS_HABERLERI/n294904-is-insanlari-dernegi-uyusturucu-ile-mucadele-konusunu-ele-al