Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği (İŞAD), Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun belirlediği asgari ücrete yapılan itirazları değerlendirmesinin ardından asgari ücrete yapılan yeni zammın ‘popülist bir yaklaşım’ olduğunu söyledi.

İŞAD Yönetim Kurulu Başkanı Enver Mamülcü’nün yaptığı açıklamada “ekonomiden anlamayanların dayandırdıkları veriler sonucunda vardıkları sonucun” kısa vadeli kazanımlar peşinde koşmak olduğu, bu durumun da yıkımı ve kaosu besleyeceği savunuldu.

Belirlenen yeni rakam sonucunda nice ocakların söneceğini iddia eden Mamülcü, “Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği olarak ülke geleceğine bu gibi yaklaşım tarzında olacak kişi ve kişilere verilecek cevabımızı vereceğiz” dedi.

Mamülcü’nün açıklaması şu şekilde:

“Ülkemizde yer alan popülist yaklaşımlarla yöneticilik yapanlar anlasınlar ki ülkelerine hizmet değil ihanet etmektedirler. Kısa vade düşünce şekli hakkaniyetini yitirilmiş düşünce ve bunun üzerine yapılan siyaset ve örtülü birçok neden bunlarla yaşamak idamede bulunmak dünya yüzünde bırakın iş yapabilirliği sokağa adımı atmak bile çok güç hale getirildi. İstatistik rakamlarla birçok uzman, ekonomist, iş insanı ve halkın birçok kesimi popülizm uğrunda yer alan modası geçmiş yönetim şeklinden bıkmıştır. Ülkemizde iş yapabilirlik zemini kurmak için bunca koşturma peşinde olan gönüllü iş insanları görevleri olmadığı halde bu durumunda ele alıp ödünler verip çare ve fayda sağlama peşinde bir kişiye daha gelecek sağlama peşinde mücadele ederken politik donelerden yarar ve destek gelmesi gerekirken tam tersine tüm yapılan mücadeleye kazma vurup devirme kısa vadeli kazanımlar peşinde ülke insanlarımızı ve geleceğimize yıkımı kaosu besleyen durumdan faydalanarak hareket etmektedirler. Gelecek bu gibi insanlardan nefretle anacaklar vatan haini olarak bilecekler ve anacaklar. Ekonomide ve verilerden anlamayan insanların sahada ne kadar zorlukla hareket edebileceklerini düşünmeden hareket edenlerin liyakatten yoksunluk içerisinde karar vererek ocaklar söndüreceğini dahi düşünememektedirler. Son olarak asgari ücrete yapılan zam ülke içerisinde yer alan yukarıda belirttiğim hareket tarzıdır, Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği olarak ülke geleceğine bu gibi yaklaşım tarzında olacak kişi ve kişilere verilecek cevabımızı vereceğiz.

kaynak: İş İnsanları Derneği asgari ücretin yeniden değerlendirilerek belirlenen rakama zam yapılmasını ‘popülist bir yaklaşım’ olarak değerlendirdi.