İŞAD Yönetim Kurulu Başkanı Mamülcü yaptığı açıklamada, Macron yönetimi kınayarak, “Fransa’nın Mavi vatanımızda ne işi var? Sömürgeci ve insan hakları ihlalcisi ülkelerin başında gelen Makron hükümetinin aklına başına getirmesi gerekmektedir” dedi.

Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği (İŞAD) Yönetim Kurulu Başkanı Enver Mamülcü yazılı açıklama yaparak, dernek olarak, sömürgeci Fransız Makron yönetimini kınadıklarını belirtti.

Mamülcü, Fransa’nın uluslararası hukuk kurallarına uymasını istediklerini belirterek, “Fransa’nın coğrafyamızdan derhal çıkması yönünde uyarımızı yineliyoruz” dedi.

İŞAD Yönetim Kurulu Başkanı Mamülcü’nün yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“İnsanlık tarihinin en büyük salgının içerisinde tüm sağlık ve ekonomik olarak darbe aldığımız zaman içerisinde her konu kötüye doğru gidilirken çıkış yolları aramak zorunda kalıyoruz. Her fert  veya işletme kendine göre tedbirler almaya yönelik attığı adımlarda hükümet edenler sadece seyir ediyorlardı. Hala daha devam ediyorlar. Zaten kendilerinden kapasiteleri üzeri beklentimiz de yoktur.

Şimdi başımıza daha da büyük bir bela olan enerji konusu, dün Avrupa Parlementosu’nda görüşülen konu… Coğrafyamızda yer alan, kimine göre lanet, kimine göre zenginlik ‘Petrol ve Gaz’ konuları…

 Akdeniz’de en büyük kıyı şeridi olan Türkiye Cumhuriyeti yaptığı anlaşmalarla kıta sahanlığını tartışmasız en haklı noktasında yer alan coğrafyadaki hakları ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile birlikte Libya anlaşmaları buna da eklenince uluslararası kriz noktasına ulaştı. Kıbrıs Rum Kesimi ile yapılan müzakerelerin bugüne kadar gelmiş olduğu nokta daha da çıkmaza girdi, geçmişte istenen toprak üzerinde ve diğer siyasi argümanların üzerine denizin paylaşımı da üzerine daha da çıkılmaz hale geldi.

Yıllardır Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hakları görmezden gelen dünya,   bir de önümüze yeni çıkan bu fırsatı da almak isteyen Hristiyan kulübü olan Avrupa Birliği geçmişte yaptığı yalan politikalarla üzerimize ölü toprağı seriyor.

 Kıbrıs Rum Kesimi  içinde bulunduğu kulübün şımarık çocuğu olarak yanına aldığı yandaşları ile Mavi Vatan olarak adlandırdığımız vatanımızı gasp etmeye tüm gücüyle yüklenmektedir. Fedai olarak da Fransızları öne sürerek  oyuna hile karıştırıyorlar. Fransa bu coğrafyada hiçbir vasfı olmaksızın krizi tırmandırarak savaş çığırtkanlığı yaparak daha da büyüyen alevin üzerine benzin dökmektedir. Çözüm ve benzeri argümanlar çıkmazlığını en yüksek konuma çıkaran aç gözlü Fransa Kıbrıs Adasında ne işi var? Türkiye Cumhuriyeti garantör ülke olarak coğrafyada her anlamda söz hakkı varken, Rum Kesiminden Askeri ve Garantörlüğü tartışmaya açarken, hiçbir hakkı ve bağlantısı olmayan Fransa’nın  Mavi Vatanımızda işi nedir? Tansiyonu ve gerilimi tırmandırarak sıcak temas noktasında kimse kazanmaz fakat sömürgeci ve insan hakları ihlalcisi ülkelerin başında gelen Makron Hükümeti aklına başına getirmesi gerekmektedir.  Konu çok önemlidir. 1. Dünya Savaşında ülkemizi ele geçirmeye çalışan gafletler her fırsatta yapmaya yönelik çalışmalarını yine gün yüzüne çıkardılar. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Halkı tüm paydaşları birlikte kenetlenip Fransa’nın Kıbrıs Adasından ve Mavi Vatanımızdan derhal çıkması ve gerilime yol aştığı bu kötü emellerinden vaz geçmesi çağrısı yapılmalıdır.

Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği olarak sömürgeci Fransız Makron yönetimini kınıyor, uluslararası hukuk kurallarına uymasını istiyor, coğrafyamızdan derhal çıkması yönünde uyarımızı yineliyoruz.”

Haberlerimizin devamı için buraya tıklayın…

Kaynak: Kıbrıs Postası