TC Büyükelçiliği'ne mesajımız

 12 Kasım 2015

 

Sn. Büyükelçim

Öncelikle yeni görevinizde  zatı alinize başarılar dilemek sonra da sizi küçük ve  güzelliği hala daha sorunlarını örtebilen  ülkemize hoş geldiniz demek ve sizi burada görmekten duyduğumuz memnuniyeti de iletmek için ziyaretinize gelmiş bulunmaktayız.

İŞAD ,dernek olarak  kurulduğu günden bugüne kadar , ülkemizde yaşanan tüm travmaların sebebinin malum nedenlerden dolayı çözülemeyen Kıbrıs sorunu olduğunu kabul etmiş ve bu sorunun çözümünün bir olmazsa olmaz olduğuna inanmış dolayısı ile de  çözüm için bir sivil toplum örgütünün ortaya koyabileceği her türlü çabayı da bugüne değin göstermiştir. Kıbrıs sorunu çözülmesi sonrası kurulacak yapının uluslararası hukuk ve ekonomik koşullar iklimine girmesiyle taşların yerine oturacağına ve ülkemizde özlenen normalleşmenin   böylece tesis edileceğine   inanmaktayız.

Kıbrıs Türk halkının bir toplum olarak direnmesi sırasında aşı dahil her şeyini bizimle   paylaşarak bizim bir  halk olmamız  ve kendi demokrasi ve düzenini kurmamız  neticesinde de kendi ayakları üzerinde durmamız  için  kılavuzumuz destekçimiz ve koruyucumuz olan kendi suyunu ada halklarına sunan  ve şimdi de  iki halkın liderlerince yürütülmekte olan barış sürecinin en büyük destekçisi olan  sizin temsil ettiğiniz Anavatanımız Türkiye Cumhuriyetine sizin nezdinizde tekrardan en yürekten şükranlarımızı sunmak istiyoruz.

Size tekrardan başarılar diler oluşacak olan yeni  Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin  başarısı için duacı olduğumuzu bildirir saygılar sunarız

 

İŞAD Yönetim Kurulu adına

Başkan

MŞADİ

Comments are closed.

free vector