KIRGIZ – KIBRIS TÜRK İŞ FORMU

7.06.2016
|
Comments off
|

02.06.2016

111Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ekonomi ve Enerji Bakanlığı
Sn Bakanım
KKTC Kırgızistan Temsilciliğinin girişimi ve Kırgızistan “Egemendik” – Türkiye Mezunları Derneği sponsorluğunda ortaklaşa düzenlenmiş olan KIRGIZ – KIBRIS TÜRK İŞ FORMU’na aktif katilim yaparak ülkemize geri dönmüş bulunmaktayız. Kırgızistan’ın Başkenti Bişkek’te 30-31 Mayıs tarihlerinde düzenlenen bu Forum ülke üst düzey yetkilileri ve işadamlarının da geniş katılımıyla temaslarda bulunarak olağanüstü diyeceğimiz etkinlikte bulunduk .
Bunca zamandır çeşitli vesileler ile çeşitli ülkelerde ve çeşitli etkinliklere davet edildik ve katıldık. Ancak bu başka birseydi.
Bu Forum bizim için her açıdan, ismi dahil ,bir ilk oldu. Öncelikle bizce mükemmel addedebilecek böylesine nitelikli ve pürüzsüz organizasyonu kurgulayıp seçkin bir davetli topluluğu davet ederek is dünyamıza bir network olanağı yarattığı için KKTC. Bişkek temsilcisi Dr. Tayseer Al-Shanableh ve ekibini, temsil ettiği Hükûmetimi İŞAD namına kutlarım. Ellerine sağlık, kendisi ve tüm çalışanları en üstün bir hizmet verdiler. Ülkemizi temsilen katılan Ekonomi Bakanlığı Ticaret Dairesi Müdürü Sn. Nalan Nazlı ve görevli arkadaşımız Sn. Güçlü ise konulara vakıf olup üstün performansları ile ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiler. Bu çok başarılı kişileri nezdinizde takdir ettiğimizi ve kendilerine teşekkür ettiğimizi lütfen duyurunuz. Ayriyeten KKTC temsilcisi ve ekibi dahil her ilgili bize hizmette kusur etmediler. Özellikle Egemendik Derneği Başkanı Sn. Erkinbek Djoroev ve yardımcıları Mirbek Bey ve ekipleri bize olağanüstü bir ev sahipliği yaptılar ve Sn. Temsilcimiz ile tüm kurgunun yapılmasında bilfiil görev aldılar. Kırgız parlamentosu KKTC Dostluk Grubu Başkanı Dastan bey, milletvekilleri ve Kırgız Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Büyükelçisi Sn. Metin Kılıç ve TC Bişkek Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Sn. Çağatay Özden ise ilgileri ve verdikleri değer ile bizi onore ettiler. Bu kişilerden Egemendik Derneğini temsilen 2 kişi dahil bir grubun 20 Temmuz etkinliklerine davet edilerek onore edilmelerini naçizane öneririm.
Bu toplantıya en üst seviyede katılarak ülke iş dünyasını temsil eden KTTO Sn. Başkanı ve heyetine, KTSO Sn. Yön kurulu üyesi ve bağlı kuruluşlar olan Narenciye birliği ve Hellim üreticileri birliği KTEMB, KITSAB temsilci ve başkanlarına ve bana eşlik eden Yönetim Kurulu üyesi kardeşim Levent Ozerdağ’a çok başarılı, çalışkan ve seviyeli duruşlarına ülkem ve İŞAD adına nezdinizde bir kez daha teşekkür ederim.


Sn. Bakanım
Yapılan temaslar çok güzel geçmiştir. Şimdi ise bizim yapmamız gereken acilen bu ekonomik olanak ve kapıyı iyi değerlendirmek, sizin ise İş Dünyası ve yatırımcının önünü açacak tedbirleri hayata geçirmek olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle sizlere iyi çalışmalar ve başarılar diler, mümkünse takdirlerimizin ilgili şahıslara duyurulmasını rica ederim.
Ayrıca, bu temasların devamını sağlamak ve iki kardeş ülke arasındaki işbirliğini başlatıp devam ettirebilmek için ikinci bir Forum’un da en kısa zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yapılması kararı oradaki temaslarımızda alınmıştır. Bununla ilgili gelişmelerden de sizleri haberdar edeceğiz.

Saygılarımla,

Metin ŞADİ
İŞAD Başkanı
Dağıtım ve Bilgi
1. Sn Cumhurbaşkanı
2. Sn.Başbakan
3. Sn.Dışişleri Bakanı
4. Ticaret Odası
5. Sanayi Odası

Comments are closed.

free vector