Kıbrıs Postası'nın sorularına ilk yanıt İŞAD yönetiminden geldi

28.07.2016
|
Comments off
|

Kıbrıs Postası’nın bugün ön sayfasından KKTC’deki iş dünyasına 15 temmuz’daki darbe girişimi sonrasındaki gelişmeler ile ilgili yönelttiği sorulara ilk yanıt İŞAD yönetiminden geldi.

İŞAD Başkanı Metin Şadi imzalı açıklama şöyle:

Sn Rasıh Reşat

Genel Yayın Yönetmeni

KIBRIS POSTASI

Rasıh bey ,

Kıbrıs postası gazetesi ve internet gazetesi ülkemizin ilk lerini bize yaşatmaktadır ve bizim İŞAD olarak sesimizin en gür şekilde çıktığı yerdir. Öncelikle size bu konuda minnettarız .

Ancak az evvel yayımlanmış haberde galiba bir şeyler gözünüzden kaçtı ve böylece tabiri yanlış olmayacaksa bize göre haberinizde bir bilgi eksikliği oluştu diye size acilen bilgi vermek istedim .

İŞAD Yönetim kurulu yapmış olduğu istişare ile hafta sonunu müteakip ilk iş günü olan Pazartesi 18 Temmuz tarihinde hislerini Kendi Resmi sayfası üzerinden ve sosyal medya kullanılarak tüm efkarı umumiye duyurmuştur

İlaveten web sayfamızda bizim ve TUSİAD ın üye olduğu TÜRKONFED in duyurularını ve haberleriniz sürekli bir şekilde yayımlanmaktadır.

Öncelikle İŞAD Demokrasiye sıkı sıkıya bağlıdır ve Demokrasi dışındaki her türlü eyleme karşıdır dolayısı ile bu girişimi reddetmektedir bunu da açıklamıştır.

Kaldı ki bu Demokrasi dışı eylem benim Anavatanımda gerçekleşmiş ve kendi insanım ağır bir bedel ödemek durumunda bırakılmıştır.

TÜSİAD ile birlikte aynı çatı altında faaliyet gösterdiğimiz TÜRKONFED yönetimi ile sürekli birebir temasta ve onlarla koordineli bir şekilde durumu takip etmekteyiz.

Twitter mesajımız Dünya kamuoyunun dikkatine gelebilecek en yaygın şekilde ve İngilizce dilinde paylaştığımız gibi tüm muhataplarımızla da birebir paylaştık.

Evvelki günkü bildirimiz ise Sn Başbakan Özgürgün ve ekibinin yaptığı temaslara bir KKTC sivil toplum örgütü olarak destek verirken bu başarısız girişimin hayr ve şerri hakkındaki düşüncelerimizi kamuoyuyla paylaşmaktı.

Muhterem gazeteniz ise duyurumuzu önemli bularak ön taraftan ve ertesi günkü gazetenizde de yayımladınız yer verdiniz sağ olunuz .

Bu yazıyı sizi bilgilendirmek açısından yazıyorum

Uygun görürseniz kamuoyu ile paylaşırsanız çok sevinirim

Saygılarımla
İŞAD YK namına

Metin Şadi

Başkan

https://twitter.com/kktcisad

http://kktcisad.org/

http//facebook.com/isad

Comments are closed.

free vector