İŞAD Bildirisi - 28.07.2016 - 29.07.2016 Toplantısı

28.07.2016
|
Comments off
|

28.072016
Değerli Halkımız

Kıbrıs’ın her iki tarafındaki seçilmiş liderler hava sıcaklığı ile paralel Kıbrıs’ın geleceğini belirleyici önemli kararlar alınmasını gerektiren siyasi bir sınavdan geçmektedirler. Bu sınav eğer başarılı bir şekilde verilirse, Kıbrıs tarihinde yeni bir dönem ve sayfa açılacaktır; başarılı olmaz ise üzgünüz ki bu sefer bu sınav Kıbrıslıların son Federasyon çabası olarak tarihe geçecektir.
Bilhassa yarın 29 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak olan toplantı sonucu için liderler, bizler gibi iyi haberlere susamış yurtsever Kıbrıslılar için çok önemli bir işaret verebilecek nitelikte olacağını belirtmektedirler.
Biz İŞAD olarak bu sürecin başarıyla tamamlanması yönünde irade koymuş ve kendi kısıtlı imkanlarını bu yönde seferber etmiş kalıcı bir çözümünün Kıbrıs Halkları, Anavatan Türkiye dahil tüm bölge veya ilgili devletlerin lehine olacağına inanan bir iş dünyası STÖ’ yüz. Ve bilhassa Son 15 gündür yaşananların Kıbrıs’ın geçtiği bu önemli dönüm noktasında pozitif yönde yol gösterici olabileceğine inanmaktayız.

Demokrasi sınavını başarı ile atlatan Anavatan Türkiye’nin Demokratik yöntemle seçilmiş olan KIBRIS Müzakerecilerine, çözüm yolunda verdikleri desteğin devamını ve cesaretlendirmelerini beklediğimizi belirtiyoruz

Rum tarafındaki parti liderlerinin ve halkın ise Türkiye’deki başarısız darbe girişiminin atlatılmasının, biz Kıbrıslılar için ne kadar büyük avantaj ve önemi olduğunu iyi değerlendirip, bir an evvel ve 2016 sonu hedefiyle Liderlerinin arkasında durmalarını ve onu cesaretlendirmelerini bekliyoruz.

Rum tarafında bir grup insanların ise yolları keserek ve tehditler savurarak yaptıkları eylemlerin devamı ve oluşturulan paradigmayı bozmaktaki ısrarının, ancak ve ancak, bizler dahil büyük bir çoğunlukça talep edilmekte olan güvenlik ve garantiler konusundaki ısrarımızın ne dereceye kadar haklı ve vazgeçilemez olduğunun ispatından başka, şu an kendi durumlarına bir katkısı olmadığını da açıkça belirtmek isteriz.

Saygılarımızla

İŞAD YÖNETİM KURULU
Adına
METİN ŞADİ

Comments are closed.

free vector