BUGÜN YAŞANAN KAZA HEM AİLELERİ HEM AKRABALARI HEM KÖYLÜLERİ HEM DE HALKIMIZI VE BİZLERİ PERİŞAN ETMİŞTİR

29.11.2016
|
Comments off
|

                                                                                                                               29.11.2016

  BUGÜN YAŞANAN KAZA HEM AİLELERİ HEM AKRABALARI HEM KÖYLÜLERİ HEM DE  HALKIMIZI VE BİZLERİ PERİŞAN ETMİŞTİR

 

Değerli Halkımız

Bugün güne, korkunç kazanın haberi ve sonrasında ise bu haberin şoku ve  derin üzüntüsü ve  bilahare de isyanı ile başladık.

Öncelikle bu korkunç kazada kaybettiğimiz canım insanlarımıza Allahtan  rahmet dileriz . Yaralı kardeşlerimize de acil şifalar dileriz. Duacıyız . Allaha niyaz ederiz ki onlar kurtulur ve kaybımız yükselmez. Tüm ailelere metanet tavsiye ederiz Bu zor günlerinde onlara sabır dileriz  . Onların ateş düşmüş yüreklerinin , maalesef  yalnız acılarını paylaşabilmekteyiz. Üzüntümüz büyük ve elden bir şey gelmemesinin acizliğini yaşıyoruz!

Ancak öfkeliyiz. Çünkü bu yolun ne kadar güvensiz, bozuk ve sıhhatli  kullanılmaya müsait olmadığını  ortadayken,  bu acı ve istenmeyen sonu maalesef  yalnız izleyerek korkunç neticeye dur diyemeyip  uyaramadığımızdan dolayı da üzüntümüz kat kat artmıştır.

Bu ülkenin yaşanabilir  ve güvenilir bir yer olması, kanun ve nizamın üstünlüğünün tesisi için görev yapması gerekirken,  işini yapmayarak seyirci kalan  tüm katmanların bu KÖTÜ sonuçta ve sorumlulukta  ortak olduklarını bir kez daha hatırlatırız.

Bu müessif  olayın ve yitirilen bu canların  yıllardır kanayan yara olan sorunların bir neticesi olduğunu unutmayalım  .   Eğer bu kazadan  gereken ders alınmazsa ve  suç işleyen kişi veya kişileri sadece  tutuklayarak ve  yargılayarak bu sorunun çözüleceğini zannedersek durumun vahametini anlayamamış oluruz.

Devlet adına yetkili kişilerin ve kurumların ve tüm ilgililerin artık sorumluluk alma zamanıdır.

Saygılarımızla

 

İŞAD YK ADINA

Metin Şadi

Comments are closed.

free vector