ARTIK KARAR VERME ZAMANI GELMİŞTİR

19.11.2016
|
Comments off
|

19.11.2016

  ARTIK KARAR VERME ZAMANI GELMİŞTİR

Değerli Halkımız

 

Bugüne kadar Kıbrıs sorunun çözümü yönünde gayretler olduğunu ve neticelerini yaşayarak gören bir halkız. Şimdiye kadar elde edilen netice:  Kuzeyde hayatımıza  devam etmek önümüze bakmak kendimizi idare etmek  mecburiyetiyle kurduğumuz  ve her türlü organı ile çalışan ancak hala daha Uluslar arası aileye kayıt yaptıramamış bizim KKTC, Güneyde ise Kıbrıs Cumhuriyetini gasp ederek yaşamı AB ye taşıyan  Rum tarafı.

 

Bu hafta sonu İsviçre Mt Pelerinde bir otelde toplanacak iki tarafın heyetleri  Federal bir çözümün son gayretlerini vermek için gidiyorlar.

İŞAD bu toplantıyı her iki tarafın samimiyetinin test edileceği bir önemli dönüm noktası olarak görmektedir. Bizler KKTC heyetinin Başta Sn Cumhurbaşkanı olmak üzere tüm üyelerinin samimiyetine ve çözüm arzusuna  inanmakta ve desteklemekteyiz. Bu açıdan İŞAD YK Başkana özelde İŞAD adına Heyetimize  sembolik desteği göstermesi adına İsviçre’de bulunma görevi vermiştir.

 

Biz Rum tarafındaki muadilimiz iş insanlarının da kendi heyetlerini teşvik ve destekleri için bulunmaları gerekliliğini bildirmiş bulunuyoruz. Onların ne ölçüde bu toplantılara sahip çıktıklarını göreceğiz.

Bunun yanında Anavatan Türkiye’deki bizim üye olduğumuz TÜRKONFED ve diğer SİAD ların  heyetimizin başarısı için iyi dileklerini aldık ve heyetimize   bu vesileyle iletiyoruz ve onların fiili desteklerine teşekkür ediyoruz.

 

Artık karar zamanındayız  . Umarız bu sefere başarılı olunur ve  Federasyon dışında başka bir seçeneği bir müddet sonra pişirmeye gerek kalmadan ülkemize bir an evvel huzur ve sükûnet gelir Ekonomimiz gelişir ve İnsanlarımız bunca yıl çektiği ıstırapları bir kez daha yaşamayacak bir çözüme kavuşur.

 

Saygılarımızla

 

İŞAD YK

Comments are closed.

free vector